Gyvlon Jastrych
środowisko

Wpływ na środowisko

Płynne jastrychy Gyvlon mogą znacznie obniżyć zanieczyszczenie środowiska

Spoiwo Gyvlon CAB 30 produkowane jest z anhydrytu termicznego powstałego w procesie odsiarczania spalin w elektrowniach węglowych. Wykorzystując ten produkt uboczny, produkcja jastrychu Gyvlon nie wymaga wysokich poziomów zużycia energii związanych z cementem.

Przeczytaj więcej o naszych korzyściach dla środowiska w poniższych artykułach

Jastrych Gyvlon i redukcja węgla

Ślad węglowy stał się bardziej rozważanym elementem projektowania budynków w środowisku budowlanym. Ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób jastrychy Gyvlon mogą pomóc w redukcji emisji dwutlenku węgla w porównaniu z produktami na bazie cementu, Gyvlon osiąga tę redukcję dzięki dwóm istotnym faktom produkcyjnym.

Jastrych Gyvlon i redukcja węgla

Po pierwsze, jak Państwo przeczytają w naszym dziale środowiskowym, spoiwo gyvlonowe produkowane jest jako produkt uboczny procesów przemysłowych jako "Anhydryt Syntetyczny". Syntetyczny anhydryt ma znacznie niższą energię wcieloną niż materiały kwarcowe/kopalniane związane z produkcją cementu. Po drugie, anhydryt syntetyczny nie wymaga zastosowania ciepła podczas jego przetwarzania, w porównaniu z procesem "wypalania" cementu w piecu, który może osiągać nawet 1450°C, pozwala to na uzyskanie ogromnych oszczędności węgla.

 Podczas gdy dwa powyższe czynniki pozwalają na uzyskanie znacznych oszczędności na poziomie 262 kg Co2/m3, jastrychy gyvlonowe generują dalsze oszczędności dzięki cieńszemu układaniu. Cieńsza część wylewki zmniejsza ilość potrzebnego materiału, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że wiodący na rynku produkt Thermio+ może być wbudowany zaledwie 20 mm ponad rurami ogrzewania podłogowego. Poniższy rysunek przedstawia typowe oszczędności w oparciu o różne wielkości projektów.

Jeśli potrzebują Państwo czegoś bardziej szczegółowego, prosimy o kontakt z naszym zespołem wsparcia technicznego, który z przyjemnością obliczy redukcję emisji dwutlenku węgla dla Państwa projektu.

Environmental Benefits of Gyvlon Screed in Manufacturing

The Environmental benefits of Gyvlon can be broken down to material sourcing, manufacturing energy consumption, material delivery and material usage on site. Below you will find the production process and summary of each saving.

Environmental Benefits of Gyvlon Screed in Manufacturing

Korzyści środowiskowe płynące z zastosowania gyvlonu w produkcji

 Korzyści dla środowiska naturalnego płynące z zastosowania Gyvlonu można podzielić na zaopatrzenie w materiały, zużycie energii do produkcji, dostawę materiałów i ich wykorzystanie na miejscu. Poniżej znajduje się proces produkcyjny i podsumowanie każdej oszczędności.

Korzyści dla środowiska naturalnego wynikające z zastosowania Gyvlonu w produkcji

 

Jastrych Gyvlon - Pozyskiwanie materiału

 Jednym z głównych źródeł zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego jest dwutlenek siarki, którego emisja powoduje znaczne straty w gospodarce narodowej, przyczyniając się do degradacji gleb, zakwaszania wód powierzchniowych, niszczenia lasów oraz niszczenia obiektów budowlanych. Dwutlenek siarki jest przyczyną wielu chorób.

 

Jastrych Gyvlon - Zużycie energii

 Ponieważ proces produkcyjny w Gyvlonie nie wymaga fazy wypalania w piecu, związanej z produkcją cementu, istnieje znaczna oszczędność energii na tonę. Podczas produkcji cement spala się w piecu w temperaturze około 1450 stopni, ponieważ Gyvlon nie jest poddawany działaniu ciepła innego niż to, które powstaje podczas procesu mielenia.

 

Jastrych Gyvlon - dostawa materiału

 Spoiwo Gyvlon jest dostarczane z naszego zakładu produkcyjnego do zakładów zajmujących się mieszaniem gotowym, jednostek dostawczych transmix oraz zakładów workujących, gdzie jest przechowywane w silosie w stanie gotowym do przetworzenia na zaprawę jastrychową lub wstępnie zmieszany materiał workowy w zależności od potrzeb. Eliminuje to powstawanie zbędnych ilości odpadów opakowaniowych i związany z tym wpływ na środowisko.

 

Jastrych Gyvlon - zużycie materiału

 Wszystkie rozwiązania systemowe i jastrychowe firmy Gyvlon charakteryzują się większą wytrzymałością na zginanie i ściskanie niż w przypadku cementu piaskowego, dzięki czemu można znacznie zmniejszyć całkowitą grubość jastrychu, oszczędzając do 40% surowca i ruchu samochodów dostawczych.